Yaşam

Başkan Altay: “LGS Sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 4 Haziran Pazar günü yapılacak LGS Sınavına girecek tüm adaylara başarılar dileyerek, sınavın öğrencilere, ailelerine ve ülkemize hayırlar getirmesini diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava girecek öğrenciler için açıklama yaptı.

8 yıllık eğitim maratonunun ardından 4 Haziran Pazar günü yapılacak sınavla öğrencilerin hayallerine yeni bir kapı açacaklarını belirten Önder Altay; “Öğrencilerimizin hepsinin emeklerinin karşılığını alacağına inanıyorum. Sizler geleceğimizin tek teminatı, sahip olduğumuz en değerli hazinesiniz. Allah yolunuzu açık ve nurlu eylesin. Sınav sonucunuz ne olursa olsun, hedefleriniz ve hayalleriniz için çalışmaktan asla vazgeçmeyin. Sınav sonuçlarının öğrencilerimize, ailelerine ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Başkan Altay, trafikte araç kullanan vatandaşlara sınav esnasında gürültü kirliliği yaratmamaları ve bu konuda yüksek hassasiyet göstermeleri gerektiğini de hatırlattı.

ÖĞRENCİLER, REFAKAT VE SINAV ÇALIŞANLARI İÇİN ÜCRETSİZ TOPLU TAŞIMA

Öte yandan sınava girecek öğrenciler, refakatçileri ve sınavda görev alacaklara Konya Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak. Ulaşımla ilgili her türlü bilgiye atus.konya.bel.tr ve Konya Akıllı Şehir Taşınabilir uygulamasından ulaşılabilirken, öğrencilerimizin sınav günü ulaşımda herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için Pazar tarifesine ek seferler eklenmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu