Haber

Başkan Yardımcısı Oktay’dan değerli açıklamalar

Fuat Oktay’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Kendini tanımayan bazı kişiler hala buradan siyaset çıkarmaya çalışıyorlar. Hiç yüzleri kızarmadan dezenformasyon yaymalarına rağmen hala çok küstah olabiliyorlar. Burada ter döken her bir kardeşimizin belası onların üzerine olsun.

Devam eden umut ve umut çalışmalarımızda sayı azalsa da son derece dikkatli davranıyoruz. Son ana kadar devam ediyoruz. Bunlar tamamlandıktan sonra enkaz kaldırılacak, bu kez çok dikkatli bir şekilde vatandaşlarımızı kaybettiğimizi biliyoruz.

Bazı tezler var, ilk günden beri duyurmamıza rağmen, Cumhurbaşkanımız olmak için buradaydık. Acil atamaları buradan yaptı. Bakanlarımız bölgede yerlerini aldılar. TSK’nın polisinin jandarmamızın emrinde olduğundan bahsetmesek de bizi müdafaaya sokmak isteyenler var, onların seviyesine düşmeyeceğiz.

“KOMUTA TALİMATLARI: SAVAŞTAYIZ!”

İlk gün hava şartlarının helikopterin kalkışına izin vermediğini anlattık. Komutanlarımızdan biri bölgeye 4 helikopter sürüyor. Helikopterler gidemez ama komutanımız şu talimatı verir: Savaştayız arkadaşlar gerekirse öleceksiniz ama öleceksiniz! Bu kadar açık talimat veren ve bu kadar yardıma giden güvenlik güçlerine sesini yükselten şerefsizlere de ithaf ediyorum. Yüz binlerce isimsiz kahramanımız var.

Hasar tespit çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Bugüne kadar 105 bini yıkılmış, yıkılacak veya ağır hasarlı vaziyette olmak üzere toplam 830 bin 806 binada çalışıldı. Bu binaların yüzde 49’u hasarsız durumda.

 

 

 

KAYNAK: HABER7

cilimliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu