İş

Yine Activision, yine dava: Şimdi oyun testçilerini yasa dışı bir şekilde kovmakla suçlanıyor

Activision Blizzardofise dönme planları başka bir iş anlaşmazlığına yol açar. Amerika İletişim İşçileri (CWA) sendikası2 kalite güvence testçisinin 10 Nisan’a kadar haftada 3 gün ofiste olmalarını gerektiren hibrit bir plana itiraz ettiği tezi üzerine Activision’a karşı Ulusal Çalışma Tahvilleri Kuruluna (NLRB) Haksız çalışma uygulamasıyla suçlandı. CWA, yönetimin ikiliye yaptığı itirazlarda” sert bir dil“Onları kullandıkları için kovduğunu söylüyor, ancak sendika Sekreteri-Sayman Sara Steffens, iş arkadaşlarına korumalı çalışma faaliyetinde katılan personele karşı bu eylemi yapıyor” misilleme‘ olarak nitelendirilir.

CWA’nın argümanına göre, birçok çalışan ofis stratejisine karşı çıkıyor. Bildirildiğine göre, uzaktan çalışmanın tamamen sona erdirilmesinin yaşam maliyetini artıracağı ve bazı çalışanları işlerini bırakmaya zorlayacağı konusunda endişe duyuyorlar.

Bu suçlamanın nereye harcandığı şimdilik kesin değil. Ancak, CWA’nın Activision’a karşı önceki çabalarında birkaç başarı elde ettiğini biliyoruz. Geçen Mayıs ayında, NLRB personeli yasadışı bir şekilde tehdit etmek ve sosyal medya paylaşımlarını engellediği yönündeki iddialarının haklı olduğuna karar verdi. Ekim ayında, konsey Activision’a karar verdi. kuzgun yazılımAyrıca test çalışanlarının .

İddiaların geçerliliği ne olursa olsun, baskı bazı çalışanlar için değişikliğe yol açtı. Activision, geçen Temmuz ayında tüm sözleşmeli ve yarı zamanlı testçileri tam zamanlı duruma getirerek onlara daha fazlasını verdi. iyi fiyat ve sosyal faydalar tedarik edilen. Bazı takımlar da sendikalaşmayı başardı. Bakalım bahisin akıbeti ne olacak…

ladik-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu